Jak dodatečně zprovoznit na tabletu WhatsApp

Pokud máte SIM kartu od nás, vše pro Vás připravíme (bude vytvořen nový WhatsApp účet s novým telefonním číslem). Můžete se ale rozhodnout, že použijete vlastní SIM kartu a pro tento případ jsme pro Vás připravili tento návod. Doporučujeme, aby s dodatečným zprovozněním pomohly seniorovi mladší generace.

Je důležité vědět, že účet ve službě WhatsApp se váže ke konkrétnímu telefonnímu číslu a aplikaci nelze používat se stejným číslem na více zařízeních zároveň. Mohou tedy nastat tyto situace:

 • Senior má mobilní telefon, kde nepoužívá WhatsApp: stávající telefonní číslo lze použít pro aktivaci WhatsApp na tabletu.
 • Senior má mobilní telefon, kde používá WhatsApp a chce ho používat i nadále: účet WhatsApp na tabletu musí být aktivován pomocí jiného/nového telefonního čísla.
 • Senior nemá mobilní telefon vůbec: účet WhatsApp na tabletu musí být aktivován pomocí nového telefonního čísla.

Aktivace pomocí stávajícího telefonního čísla

 1. Připojte tablet k internetu pomocí Wi-Fi a stáhněte aplikaci WhatsApp (pokud už ji nemáte staženou od nás).
 2. Otevřete WhatsApp v tabletu a vložte stávající telefonní číslo mobilního telefonu seniora.
 3. Na mobilní telefon Vám přijde v SMS zprávě ověřovací kód, ten zadejte do příslušného políčka v aplikaci WhatsApp v tabletu.
 4. Zadejte jméno, které se bude zobrazovat Vašim kontaktům v aplikaci WhatsApp, a účet bude aktivován.

Aktivace pomocí nového telefonního čísla

 1. Připojte tablet k internetu pomocí Wi-Fi a stáhněte aplikaci WhatsApp (pokud už ji nemáte staženou od nás).
 2. Vložte SIM kartu do libovolného mobilního telefonu. SIM karta musí být schopná přijímat SMS zprávy, nemůže to být pouze datová SIM karta. 
 3. Pokud je SIM karta úplně nová, je možné, že vyžaduje aktivaci, například uskutečněním prvního hovoru nebo prozvoněním. Aktivujte SIM kartu dle pokynů operátora.
 4. Pokud je SIM karta úplně nová a chcete aktivovat přístup do webové samoobsluhy operátora, kde později uvidíte svoji útratu za mobilní připojení, učiňte tak nyní, protože nejspíš budete muset zadat ověřovací kód, který Vám přijde v SMS zprávě.
 5. Otevřete WhatsApp v tabletu a vložte telefonní číslo SIM karty.
 6. Na mobilní telefon Vám přijde v SMS zprávě ověřovací kód, ten zadejte do příslušného políčka v aplikaci WhatsApp v tabletu.
 7. Zadejte jméno, které se bude zobrazovat Vašim kontaktům v aplikaci WhatsApp, a účet bude aktivován.
 8. Sdělte toto nové telefonní číslo Vašim kontaktům, aby Vás mohli na WhatsAppu kontaktovat. Stávající telefonní číslo mobilu zůstává v platnost pro běžné hovory a SMS zprávy z/na mobil, nové telefonní číslo slouží pouze pro zprávy a volání v aplikaci WhatsApp.

Pokud zároveň chcete tuto SIM kartu využít pro mobilní připojení tabletu k internetu:

 1. Jakmile je účet aktivován, vypněte telefon i tablet a SIM kartu vyjměte z telefonu a vložte do tabletu.
 2. Zapněte tablet, zapněte datové připojení, vypněte Wi-Fi a ověřte v internetovém prohlížeči (ikona "Internet"), že máte přístup k internetu. Pokud internet nefunguje, možná budete muset aktivovat internet v samoobsluze operátora nebo dobít kredit nebo zakoupit balíček mobilních dat.