Naše řešení

Náš tablet pro seniory není jen běžný tablet s velkým displejem, který zakoupíte v jakémkoli obchodě s elektronikou.

Tablet pro seniory = značkový tablet + úvodní nastavení vč. zjednodučeného ovládání + sada aplikací + ochranná fólie a kryt + srozumitelný návod

Hlavní přednosti

  • Velký displej 
  • Podpora mobilních dat (není potřeba Wi-Fi)
  • Zjednodušené ovládání s velkými ikonami
  • Vše je připraveno k okamžitému použití - žádné složité nastavování
  • Celá řada užitečných předinstalovaných aplikací
  • Tablet můžeme vybavit ochranným krytem nebo pouzdrem a ochrannou fólií displeje
  • K tabletu dodáváme srozumitelný obrázkový návod
  • Tablet umožňuje vzdálenou správu, a to jak členy rodiny, tak naší podporou
  • Tablet lze používat jako běžný tablet a stahovat další běžně dostupné aplikace

Pro koho je tablet pro seniory určen?

Tablet pro seniory je zejména vhodný pro uživatele vyššího věku, kteří nemají velké (nebo žádné) zkušenosti s používáním chytrých zařízení typu chytrý mobilní telefon nebo počítač, ale zároveň jsou schopni ovládat základní funkce klasického mobilního telefonu. Avšak může sloužit i uživatelům, kterým nedělá problém ovládání chytrých zařízení - mohou si jeho obsah libovolně přizpůsobit.

Průměrný věk našich uživatelů je 78 let. Nejstarší uživatelce je 89 let.

K čemu je tablet pro seniory dobrý?

Kontakt s rodinou a přáteli

V dnešní pandemické době, která sociálním kontaktům moc nepřeje - a zvláště jde-li o ohrožené skupiny obyvatel - zůstává mobilní telefon často jedinou možností kontaktu s našimi blízkými. Osobní kontakt nelze zcela nahradit, výhodou tabletu je ale možnost videohovorů a možnost přirozeného sdílení fotek přes populární aplikace, které mladší generace na svých telefonech běžně používají. Není pro ně třeba instalovat žádnou speciální aplikaci. 

V případě, že senior nemá doma internet (Wi-Fi) nebo musí opustit svoje domácí prostředí třeba kvůli pobytu v nemocnici, mají naše tablety možnost mobilního, tedy nezávislého, datového připojení.

Informace, inspirace, zábava, vzpomínky a trénink mozku

Díky přístupu k internetu se seniorům otevírají nové možnosti, jak hledat informace (až už jde o zprávy, recepty, nabídku obchodů, otevírací dobu služeb, jízdní řády...). Na internetu a také v dostupných aplikacích najdou ale také spoustu příležitostí k zábavě a tréninku mozku. Díky fotoaparátu mohou senioři zachytit důležité okamžiky i každodenní momentky a znovu se k nim kdykoli vracet.

Zdravotní asistent

V předinstalované aplikaci si může senior nastavit připomínky léků, pravidelných měření nebo návštěv lékaře. Navíc může sdílet svoje hodnoty či informaci, jestli si vzal lék, s rodinou. Do budoucna budou přibývat aplikace, které umožní přímou komunikaci s lékařem bez nutnosti návštěvy ordinace (v některých případech).